top of page

Naujienos

Search

KRIZĖ


Žmogaus viduramžių krizė yra psichologinis reiškinys, kuris pasireiškia vidutiniškai tarp 40 ir 60 metų amžiaus. Tai laikas, kai žmogus ima apgalvoti savo gyvenimo kryptį, gyvenimo tikslus, savo pasirinkimus ir prioritetus.


Viduramžių krizė dažniausiai susijusi su tam tikrais gyvenimo pokyčiais, pvz., išsiskyrimu su vaiku, karjeros perspektyvų pokyčiais, susituokimo ar skyrybų, sveikatos problemomis arba net mirties atveju artimoje aplinkoje. Šie pokyčiai gali sukelti stiprų neapibrėžtumo, netikrumo jausmą ir nerimą, kuris gali sukelti viduramžių krizę.


Vienas iš svarbiausių viduramžių krizės simptomų yra persvarstymas, kaip žmogus gyvena savo gyvenimą. Žmonės gali pradėti kelti klausimus, tokius kaip "Ką aš pasiekiau savo gyvenime?" arba "Ar aš pasirinkau teisingą kelią?". Taip pat dažnai galima pastebėti žmogaus polinkį pabėgti nuo savo dabartinės padėties ir ilgėtis praeities laikų arba svajoti apie idealų ateities scenarijų.


Svarbu atkreipti dėmesį, kad ne visi žmonės patiria viduramžių krizę, ir tie, kurie ją patiria, gali tai padaryti skirtingais būdais. Kai kuriems žmonėms tai gali būti laikas didelių pokyčių savo gyvenime, tokių kaip kelionės, pokyčiai darbe arba persikraustymas į kitą miestą. Kitiems tai gali būti laikas, kai jie vertina savo santykius su šeima ir draugais ir siekia pagerinti savo tarpusavio santykius.


Viduramžių krizė gali turėti ir neigiamų padarinių, jei jos nebus tvarkingai nagrinėjami. Kai kuriems žmonėms tai gali sukelti depresiją, nerimą arba kitas psichologines problemas. Todėl svarbu žinoti, kaip pasiekti pagalbą ir palaikymą, jei pastebite, kad esate sukrėstas viduramžių krizės simptomų.


Siekiant išvengti krizių, svarbu vengti pernelyg didelių stresų ir susilaikyti nuo veiksmų, kurie gali sukelti problemų ir atnešti neigiamus padarinius. Taip pat svarbu rasti laiko savęs priežiūrai, atsipalaidavimui ir poilsio laikui, kad galėtumėte išlaikyti savo fizinę ir emocinę sveikatą.

53 views0 comments

Recent Posts

See All

Commentaires


bottom of page